Epoksi Reçine Nedir?

19.04.2020
345
Epoksi Reçine Nedir?

Epoksi Reçine Nedir?

Epoksi reçine kullandığı alanlara göre sayısız olarak genişlemeye ve yayılmaya devam ediyor, değişkenler ve etken maddeleri epoksileri sürekli geliştirmektedirler.

Epoksi reçine terimi yaygın olarak fiber takviyeli polimer kompozitlerin ötesinde birçok kullanım için adapte ve etkin edilmiştir. Prakendi satıcılarında bulunan epoksi yapıştırıcılar bağlayıcı olarak kullanılır.

 

Epoksi reçine endüstri alanında sıkça tercih edilmektedir. Kuruduktan sonra çok sağlam bir yapıştırıcı halini alan bu malzeme rüzgar tribünlerinde, fabrikalarda hatta evlerimizde bile kullanılır hale gelmiştir. Kimyasallara ve neme oldukça dayanıklı olması sebebiyle ömürleri uzun olur.

Epoksi reçine fiyatları hakkında ön yargıya varmadan önce sizlerde ön bir incele yapabilir, ve istediğiniz renk de ve tonda yer zemin ürünü olarak kullana bilirsiniz.

 

Plastik ve silikonlu yüzeylerde ise Epoksi özelliğini kaybeder ve yapışmaz. Sağlıklı, Hijyenik ve bakterilerden uzak ve temiz bir ortam hazırlayan zemin kaplamalarının temizliği oldukça kolaydır. Bir çok görsel seçenek sunmaktadır.

 

Epoksi reçine kullanım kolaylığı ve kuvvetli yapışma özelliğine sahiptir.Ürünlerimizin genelde kullanılan alanlar şu şekilde sıralanmaktadır.

 

  • Epoksi Masa Kaplama
  • Epoksi Sehpa Yapımı
  • Mermer Kaplama
  • Epoksi Hobby Ürünleri

 

Epoksi reçine  epoksi  bileşinin karışmasıyla sertleşmeye başlayan reaksiyon sonucudur. Epoksi  Güneş görür ve sürekli güneşde kalır ise epoksi bozulur.

Epoksi Reçinenin Faydalı Yönleri Nelerdir ?

Epoksi reçine  nem direncine karşı güçlü ve korunaklıdır. Bu durumu özetlemekgerekir ise daha önce nemli bulunana bir kısmı epoksi zemin kaplama malzemelerinden olan Epoksi reçineyi kullanılır ise daha sonra tekrardan zemini kontrol ettiğinzde bulunulan alan da nem göremeyeceksiniz; bunun nedeni ise epoksi reçinenin içerisinde bulunan bileşenler neme karşı önler.

Bir diğer faydalı yönü ise kimyasal direncidir; epoksi reçine diğer kimsayal zemin malzemelerinden farkı ise diğerlerin den  daha fazla dirençlidir ve de iyi elektriksel özellikleri vardır bunun yanında Epoksi reçinenin darbelere olan dayanıklığı da dikkat çeken konulardan biridir.

Epoksi reçine  uzun raf ömürlü olup kolay kolay bozulma yapmamaktadır

 

 

 

 

 

 

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Hemen Arayın