Fabrika Zemin Kaplama

14.04.2020
292
Fabrika Zemin Kaplama

Fabrika Epoksi Zemin Kaplama

Fabrika epoksi zemin kaplama sistemi çalışma alanlarında en çok tercih edilen türlerden biridir. Bu tercihin sebebi ise epoksinin birçok avantaja sahip olmasıdır. Fabrika dışında da üretim alanları, atölyeler ve sağlığa uygunluk açısından dikkatli olunması gereken yerlerde tercih edilen bir zemin kaplamadır. En çok tercih edilmesinin sebebi, uygulandığı zemini dayanıklı ve sert bir yapıya çevirmesidir.

Fabrika alanları, iş yoğunluğundan ve kullanılan makine ve diğer eşyaların ağırlığından dolayı çabuk yıpranabilmektedir. Bu durumların engellenmesi ve zeminlerin uzun yıllar hasar görmeden ilk günkü gibi kullanılması için fabrika epoksi zemin kaplama sistemi kullanılmaktadır.

Yüksek dirence ve dayanıklılığa sahip olan epoksi zemin kaplama uygulamaları,  suya, asitlere ve bunun gibi zarar verebilecek potansiyelde maddelere karşı son derece korunum göstermektedir. Aynı zamandan sağlığa uygunluk açısından iyi ve kolay temizlenebilme özelliğiyle kullanım bakımından ilk sıralarda yerini almaktadır.

Epoksi hem dayanıklılığı hem de kullanışlı olmasından dolayı çoğu zeminde kendisini göstermektedir. Uygulaması son derece kolay ve pratik olan epoksi zemin kaplamayı çoğu yerde uygulamak mümkündür. Fabrika zeminleri için bir ideal oluşturmasından dolayı günümüzde çok sık kullanılmaktadır.

Fabrika Epoksi Zemin Kaplama Sistemi Kullanım Amaçları Nelerdir?

Fabrika epoksi zemin kaplama sistemleri tercihler arasında üst sıralarda yerini almasını dayanıklılığına ve hijyenik olmasına borçludur diyebiliriz. Fabrika alanlarının ihtiyacı olan sağlık kriterlerini eksiksiz olarak karşılayan bu kaplama, aynı zamanda çatlama ve kırılmalara karşı dayanımı oldukça yüksektir.

Epoksi zemin kaplama ürünleri herhangi bir solvent veya fenol içinde bulundurmaz. Çoğu kimyasal maddeye karşı direnci olan bu kaplama, zaman geçtikçe bu direncini kaybetmez. Fabrikanın üretim alanlarında sık kullanılan bu kaplama, doğru ve düzgün kullanılması halinde uzun yıllar kullanıma uygundur.

Yüksek ağırlık ve titreşim gözlenen bazı iş alanları mevcuttur. Bu alanlarda epoksi zemin kaplama kullanmak hem zeminin dayanıklılığı ve hem de olası sorunlar sebebiyle işin aksamasının önler. Bu tarz verimlilikleri en iyi oranda almak için doru epoksi sistemini tercih etmeniz çok önemlidir. Bu seçimi yapmak için bu konuda uzmanlardan destek alabilirsiniz.

Fabrika Epoksi Zemin Kaplama Sistemi Faydaları Nelerdir?

Fabrika epoksi zemin kaplama sistemi, fabrikanın üretim ve verimlilik konusunda gelişmesine olumlu yönde etki yapar. Fabrika zeminleri insan, ekipman, kimyasal madde ve ısı trafiğine en çok maruz kalan alanlardan biridir. Bu sebeplerden dolayı olası sorunlar fabrikanın iş planın engellenmesine neden olur.

Bakım ve yenileme gibi olaylar büyük fabrikalar için kaçınılan durumlardan biridir. Bu nedenle iş yoğunluğunun fazla olduğu yerlerde dayanıklılık için epoksi zemin kaplama kullanılır. Çalışanlar için sağlık açısından tehlikeyi azaltırken, işveren içinde üretim ve kar açısından zararı en aza indirmektedir. Ayrıca işçiler için daha ferah ve parlak bir çalışma ortamı oluşturmaktadır.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Hemen Arayın