Granit Görünümlü Epoksi Özellikleri

18.04.2020
342
Granit Görünümlü Epoksi Özellikleri


Granit Görünümlü Epoksi Özellikleri

İnsanoğlunun doğasının bir parçası olan estetik duygusu yaşadığı çevrelerde farklı keşiflerde bulunmasını sağlamıştır. Bu hayal gücü ve değişen insan ihtiyaçları yeni ve modern zemin kaplama teknolojilerinde de kendisini göstererek, günümüzdeki modern halini almıştır. Epoksi uygulamalar ile hem görsellik açısından, hem de dayanıklılık bakımından son derece başarılı çalışmalar ortaya konulmuştur. Onlardan biri olan granit görünümlü epoksi şık tasarımı, modern görünüşü ve her ortama uyum sağlayan dekoratif özelliği ile son derece yaygın bir kullanım ağına sahiptir. Gri, beyaz  siyah, mavi, lacivert ve toprak rengi tonları, parlak ve ya mat tasarım ile kullanıcıların estetik zevkine göre farklılık gösteren granit epoksi model bakımından da oldukça zengin özelliklere sahiptir.

 

 

 

 

Granit görünümlü epoksiler;

Geniş bir alandan en dar mekanlara kadar kaliteli kaplama özelliği ve pratik uygulama tekniği sayesinde zamandan ve iş gücünden tasarruf etmenizi sağlar. Son derece şık ve dekoratif görünümün yanında oldukça cazip fiyatlarla kaplama işlemi yapmanıza ya da yaptırmanıza imkan tanır.

Granit kaplama yüzeyler farklı tasarımı ile sıradan kaplama yüzeylerin alışılmış görüntüsünden uzaklaşarak, modern mekanlara kavuşmanızı sağlar.  Uygulamasının akışkan olması, boyuna uygulanabilmesi, kenar ve kirişlerde ölçü alımını kolaylaştıracağından ek yapmak zorunda kalmazsınız.

Uygulama açısından boya işleri ile benzerlik gösterdiği için çok fazla yapı malzemesine ihtiyaç duymazsınız. Yani bir kutu epoksi boya, boya kovası ve uygulama rulosu ile çok değil birkaç saat içinde son derece harika işler çıkarabilirsiniz.

Granit görünümlü epoksi uygulaması sonrası tek parça, pürüzsüz ve parlak bir mermerin üzerinde yürüyormuşsunuz hissine kapılabilirsiniz. Bunun nedeni boyanın içinde bulunan kimyasalların şeffaf olması, sert zemin üzerinde donması ve modelin kendisini gösterebilmesidir.

Granit epoksiler dış etkenlere bağlı olarak meydana gelebilecek çizilme, çökme ve çatlamalara karşı uzun süre dayanıklılık gösterdiği için, insanların çoğunlukta olduğu alanlarda kullanım için son derece idealdir.

Granit uygulaması yapılırken kutu içeriğinde belirtilen talimata uyulmalı, uygun ekipmanlarla işlem yapılmalıdır. Granit epoksi kaplama yapılacak yüzeyin temiz ve kuru olması, pas, kir ve yağ gibi kalıntılar içermemesi ayrıca önemlidir.

Her endüstriyel ürün gibi epoksi boyaların da kaliteli markalardan tercih edilmesi ve garanti güvencesi veren firmalardan tedarik edilmesine özen gösterilmelidir.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Hemen Arayın