Kauçuk Zemin Kaplama

22.04.2020
489
Kauçuk Zemin Kaplama

 

Kauçuk zemin kaplama nedir ? rulo veya kare şeklinde üretilen kauçuk zemin kaplama ürünü son derece dayanıklı ve darbe emme ve ses emme gibi özellikleri vardır. Karo kauçuk ebatları 40×40 veya 50×50 boyutlarında üretilmektedir. Ürün kalınlıkları 1cm ile 5cm arasında değişmektedir. Her türlü üzerinde yürüme yük taşıma ya da üzerine yük bırakma gibi ağır darbelere dayanıklıdır. Kauçuk zemin kaplama genellikle standart olarak yeşil, turuncu, ve siyah renklerde üretilmektedir. İstenilidiyi taktirde fiyat farkı ödenerek istediğiniz renk de kişiye özel renk de temin edilip uygulana bilir. Bizler tarafında tavsiye edilen 2cm kalınlığındaki kauçuk kaplamadır bu ürün her türlü trafiğe dayanıklıdır.

Niçin Kauçuk Kaplama

Yer kaplama ürünleri kendi özelliklerine ve kendi alanlarına göre üretilir. Kauçuk zemin kaplama ürünü ise iç mekan yer döşeme ve dış mekan yer döşeme diye ayrı kategorilere ayrılmıştır. Kauçuk zemin kaplama ürünü genellikle dış  mekanlarda zemin kaplama olarak kullanılmaktadır. Ürünün bu kadar çok beğenilip talep edilmesindeki başlıca nedeni yumuşak bir dokuya sahip olmasıdır. Daha öncelerde çocukların eğlence alanı olarak kullandığı park, bahçe, kaydırak alanları bu kadar yumuşak bir dokuda değillerdi. Bunun yerine toprak yada sahil kumu kullanarak yumuşak bir doku oluşturulmaya çalışılıyordu. Hijyenik değildi ve hiç de güvenli değildi. Günümüzün teknolojisi ile üretilen Kauçuk zemin kaplama ürünü bu alan da bir çözüm olarak görüle bilir bu ilken ve güvensiz eski yönteme bir çözüm olarak da bulunmuştur. Kauçuk zemin kaplama günümüzde bir çok park, bahçe ve  belediye parklarında uygulanmış bir şekilde görebilirsiniz. Bu da çocukların yaşaya bileceği yaralanmaların önüne geçip güzel bir güvenlik önlemi olmaktadır. Ürünümüz her ne kadar dış mekan ürünü olarak ve darbe eminici özelliği ile üretilsede spor alanlarında iç mekanlarda da kullanılabiliyor.özellikle Kauçuk zemin kaplama spor salonlarında özellikle fitness alanın da ağırlık çalışmalarının bulunduğu alanda ağırlıkları yere bırakıldığında sesi ve darbeyi emdiğinden ses çıkmaz zemine  de de her hangi bir deformasyon olmaz.

Kauçuk Zemin Kaplama Kullanım Alanları

Çocuk oyun alanları, çocuk parkları, spor salonları, fitness spor salonları, belediye parkları, koşu ve yürüyüş alanları gibi yerlerin yanı sıra hayvan barınakları, kaygan zemin, veterinerler dış mekan basketbol ve voleybol alanları, sanayi alanları, halter sporu ile uğraşan sporcuların anteraman yerleri gibi daha pek çok zeminde kullanılabilir.

EPDM Kauçuk Zemin Kaplama

Estetik şık görünümlü bir üründür. Bunların yanında mukavemeti kuvvetli bir üründür. Renk seçeneği çok fazla olan Zemin üzerinde istenilen desen verilebilir. Epdm granülleri hamur haldeyken boyandıklarından sadece üst yüzeylerinde değil iç yapılarında da aynı rengi ilave eder. Zamanla olacak acınmalarda renk solmas olmaz ve deforme görünüm olmaz  Güneş ışıklarına dayanıklıdır Kauçuk Zemin Kaplama içerisinde bakteri üretmeyen sağlıklı bir üründür. Yek pare yüzeyi dolayısıyla temizliği kolaydır. Gözenekli yapısı sayesinde üzerinde yağmur sonrası su tutmaz  ve aktiviteleri yapmasına müsait olur modüller kauçuklara göre daha esnek ve yumuşaktır yapılacak Kauçuk Zemin Kaplama tamamen ustalık eseridir.

EPDM dökme Kauçuk Zemin Kaplama zemin beton zeminin üzeri düzgünce şekilde temizlenmesi ardından uygulama aşamasına geçilir. Temizlenen yüzey bir kat astar uygulaması yapılır. Bu uygulama beton zeminle üst katmanda atılır sbr ürünün bir birine sıkı bir şekilde bağlanmasını sağlar. Astar uygulamasından sonra mikser vasıtasıyla sbr kauçuk granürleri uygun oranda poliüreten  binder karıştırılır. Bu uygulama istenilen kalınlıkta serilir bu uygulamanın kürleşmesi ortalama 12 saat dir. İstenilen kalınlıkta atılan sbr kauçuk granürün üzerine mikserde karıştırılan EPDM poli üreten bınder karışımı uygulanır. Bu uygulama istenilen renk ve desende yapılır. Hayal edilen zemin gerçeğe dönüşür.

 

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Hemen Arayın