Portakal Desen epoksi

13.04.2020
293
Portakal Desen epoksi

Portakal Kabuğu Desenli Epoksi

Portakal kabuğu desenli epoksi görünümünün yanı sıra kayganlık bakımından düşük olduğu için en çok tercih edilen epoksi türlerinden biridir. Görünüşü portakalın kabuğuna benzediği için, ismini buradan almıştır. Daha çok ıslak ve kaygan zeminlerde kullanılmaktadır.

Portakal kabuğu desenli epoksi zemin kaplama, olası tehlikelerden insanları korumak amaçlı yapılan bir türdür. Ağır darbelere karşı dirençli olması sebebi ile özellikle tırların ya da ağır yün kamyonların geçiş alanlarında özellikle kullanılır. Yüzeyinin kaymaz olması her türlü düşme tehlikesine karşılık koruma sağlar.

Genellikle hastanelerde, laboratuvarlarda, havuz kenarlarında, otoparklarda ve yaya geçitlerinde kullanılmaktadır. Çok özel ve kaliteli bir zemin kaplama çeşidi olan bu tür,  kolay temizlenebilir ve tamir edilebilir yapısı ile her zemine uygunluğunu korumaktadır.

Portakal Kabuğu Desenli Epoksi Özellikleri Nelerdir?

Portakal kabuğu desenli epoksi özelikleri açısından çok kullanışlı bir zemin kaplama türüdür. Bu kaplama seçeneği zeminin iyi ve dayanaklı olmasına katkı sağlamasının yanı sıra, görünüm açısından dekoratif bir özelliğe bürünmesini sağlar.

Güvenlik özelliği ile en çok tercih edilen zemin döşemeler arasında yer almaktadır. Portakal kabuğu görünümü ve küçük çukursu yapısı ile kayganlığı son derece azaltmaktadır. Bu özelliğinden dolayı yaya trafiğinin yoğun olduğu bölgelerin zeminlerinde bu kaplama türünü görmeniz mümkündür. Özellikle fabrikalarda güvenlik sağlayıcı özelliğe sahip olması diğer türlerden bir adım daha önde olmasına sebep olmaktadır.

Kayganlığı önlemisinin yanı sıra, sağlık açısından da çok uygun bir kaplama türüdür. Sağlığa zararlı hiçbir yan etkisi bulunmamakla birlikte kolay ve pratik temizlenme imkânı ile bakterileri zemin üzerinde birikmesine olanak sağlamamaktadır.

Estetik görünümünden dolayı bu kaplamayı sadece iş yerlerinde görmüyoruz.  Evlerimizin zeminlerine de giren bu kaplamanın avantajlarını evinize alırken, evin dekoratif özelliğinden de bir şey kaybetmemeniz bu epoksinin iyi taraflarından biridir.

Portakal Kabuğu Desenli Epoksi Kullanılan Yerler Nelerdir?

Portakal kabuğu desenli epoksi kullanım alanları bakımından çeşitliliğe sahip bir kaplamadır. Fiyat açısından diğer kaplama çeşitlerine göre uygun olan bu türü çoğu alanda görmeniz mümkündür. Bu alanlardan bazıları fabrika, alışveriş merkezi, otopark, hastane ve endüstriyel iş yeri gibi yerlerdir.

Bu alanlarda çok kullanılmasının sebebi portakal kabuğu desenli epoksinin bazı özellikleridir. Kayganlığa, toza ve temizliğe karşı direncinin güçlü olması sebebiyle bu tür yerlerde en çok tercih edilen bir kalama türüdür. Ayrıca çok sayıda renk seçeneğinin olması,  kullanıldığı alanların çeşitliliğini de arttırmaktadır.

Portakal Kabuğu Desenli Epoksi Fiyatları Nasıldır?

Portakal kabuğu desenli epoksi fiyatları malzemenin kalitesi, miktarı ve uygulanan zeminin boyutuna göre değişiklik gösterebilmektedir. Fakat zemin kaplama türleri arasında fiyat olarak her bakımdan uygunluk göstermektedir.

Ayrıca uzun ömürlü ve kullanışlı olmasından dolayı, değişim veya tadilat gibi masrafların ihtimalinin düşük olmasından dolayı maddi yönden tasarruf imkânınız vardır. Uzun zaman sonra da ilk günkü gibi kullanabileceğiniz portakal kabuğu desenli zemin kaplama iççin yetkili kişilerle hemen irtibata geçmeyi unutmayınız.

 

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Hemen Arayın