Selfleveling epoksi

13.04.2020
271
Selfleveling epoksi

Self Leveling Epoksi Kaplama Nedir?

Self leveling epoksi kaplama,  kendi halinde yayılım gösteren ve toz tutmayan, temizlenmesi kolay olan bir zemin kaplama türüdür. Rahatlıkla şekil alınabilir olan ve kimyasal etmenlere karşı dayanımı son derece yüksektir. Ayrıca görünüm açısından da son derece parlak ve güzeldir.

Günümüzde modern ve koruyu bir izlenim yaratan bu tür, çoğu alanda yerini almıştır. Fabrikalar, üretim tesisleri, depolar, plastik üretim tesisleri, otomotiv sektörü ve otoparklar gibi birçok alanda kullanılmaktadır.  Aşınmalara ve darbelere karşı dayanıklı olmasında dolayı bu alanlarda daha çok tercih edilmiştir.

Bu uygulama, zemin üzerinde çukur gibi durumların oluşmasında kullanılarak, daha düz ve pürüzsüz olmasını sağlamaktadır. Zemine yapışama özelliği çok iyi olan bu uygulama, aynı zamanda anti bakteriyel özellik gösterir. Ayrıca kimyasal olup, zemin üstünde hızlı bir şekilde yayılım gösterir. Bu sayede kısa sürede çoğu mekanın zemininde yerini almıştır.

Self Leveling Epoksi Kaplama Uygulaması Nedir?

Self leveling epoksi kaplama uygulaması, son zamanlarda en çok kullanılan uygulamalar arasında yerini almıştır. Kaplamanın yapıldıktan bir gün sonra kullanıma hazır olması, bu uygulamanın çok tercih edilmesinin nedenlerinden biridir.

Fakat yüksek dayanıklılık ve en iyi şekilde verim almak istiyorsanız kaplama yapıldıktan sonra en az 1 hafta dikkatli kullanılması gerekmektedir. Zemine parlak ve hijyenik bir görünüm katan bu uygulama, ayrıca kolayca temizlenebilmektedir. Aynı zamanda geniş bir kullanım alanına sahip olması, çoğu yerde bu kaplama türünü görmemize imkan sağlıyor.

Zemine camsı bir görünüm kazandıran bu uygulama, lüks mekanların zemin tercihlerinin arasında yer almaktadır. İş yerleri için uygulamanın en büyük avantajlarından biri ise bu kaplama üzerine logolarını kolaylıkla geçirebilme imkanının olmasıdır.

Self Leveling Epoksi Kaplama Nerelerde Kullanılır?

Self leveling epoksi kaplama, kullanımı kolay ve hijyenik olduğu için çoğu alanda tercih edilmektedir. Oyun alanlarında ve eğlence mekanlarında son zamanlarda kullanılan bu uygulama, artık evlerin zeminlerinde de yavaş yavaş yerini almaktadır.

Endüstriyel alanlarda da sık kullanılan bu uygulamaya, hastane ve ilaç sanayilerinde rastlamak mümkündür. Buralarda kullanılmasın sebepleri arasında, bu uygulamanın hijyenik ve kolay temizlenebilir olma özelliği gibi faktörler yer almaktadır. Ayrıca kimyasal fabrika, makine fabrikaları ve gıda üretim tesislerinde de çoğu zaman kullanılmaktadır.

Self Leveling Epoksi Kaplama Fiyatları Nasıldır?

Self leveling epoksi kaplama uygulamasının çoğu yerde kullanılmasının sebepleri arasında sadece üstün özellikleri yoktur. Bu uygulamanın fiyatı da yaptırmak isteyen kişiye cazip gelen taraflardan biridir. Fakat fiyat uygulanacak bölgenin büyüklüğüne ve ürünün kalitesine göre değişim gösterebilmektedir.

Fiyat ve performans açısından karşılaştırıldığında kaplamalar arasında önde gelen bu uygulamayı çoğu mekanın zemininde hayata geçirebilirsiniz. Ayrıca dayanıklı olmasından dolayı uzun ömürlü bir zemine sahip olursunuz. Bu sayede olası masraflardan kendinizi kurtararak, zamana bağlı olarak paradan tasarruf etmiş olursunuz.

 

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Hemen Arayın