Solventsiz Epoksi Boya

13.04.2020
230
Solventsiz Epoksi Boya

Solventsiz Epoksi Astar

Gelişen teknoloji, yapı sektöründeki yenilikler ve yeni yapıların ihtiyaç duyduğu izolasyon ve kaplama tekniklerine uygun olarak üretilen solventsiz epoksi astar hem duvarda, hem zeminde kullanılabildiği için çok yaygın bir kullanım alanına sahiptir. Çevresel etkenler, zaman faktörü, iklim ve yüzeylerin yoğun kullanımına karşı son derece dayanıklı olan solventsiz epoksi astar uzun ömürlüdür. Yapı işlerinde işi başından sıkı tutmak ve sonrasında ekstra masraf ve iş gücü gerektirecek durumların önüne geçmek için kaliteli ürünler tercih etmek her zaman kazançlıdır. Bu sayede paranızın gerçek karşılığı almış olursunuz.

Solventsiz Epoksi Astar Kullanım Alanları

Baktığımızda dayanıklı zemin yüzeyinin ihtiyaç duyulduğu iç ve dış tüm mekanlarda  solventsiz eposki astardan faydalanılıyor. Epoksi astar; dış cephe, otoparklar, gar ve garajlar, terminaller, sportif faaliyet alanları, yürüyüş yolları, parklar ve üretim sektörü tarafından fabrika yapılarında kullanılıyor.  Ayrıca okul, hastane, yurt, devlet kurumları gibi kamusal alanların yanında, garaj, depo, otel, santral, banyo ve lavabo gibi alanlarda da bu teknolojiden geniş ölçüde faydalanılıyor.

Solventsiz Epoksi Astar Neden Tercih Edilir?

 Solventsiz epoksi astarın kullanım alanının bu kadar yaygın olmasının nedeni yapısal özelliklerinin çok yönlü ve kaliteli olasıdır. Baktığımızda bu ürün;

Kolay temizlenebilme özelliğine sahiptir.

Çevresel koşulların neden olduğu yıpratıcı etkilere karşı dirençlidir.

Rengini uzun süre muhafaza eder.  Böylece solma, akma, kabarma ve dökülmelere karşı dayanıklıdır.

Uygulamasının kolay olması sayesinde zamandan ve iş gücünden tasarruf edebilirsiniz.

Kimyasal yapısı sayesinde zemin yüzeylerde kaymayı azaltıcı özelliği bulunmaktadır. 

Solventsiz Epoksi Astar Uygulama Teknikleri

Boya, badana ve ya yüzey kaplama işlerinde birinci koşul uygulanacak bölgenin temiz, tozdan arındırılmış, eski boya, yağ ve inşaat kalıntılarından arınmış ve pürüzsüz olmasıdır. Bu detay kaliteli bir kaplama işi çıkarmak için önemlidir.

Yüzey üzerinde bulunan çatlaklar ve boşluklar epoksi macunla uygulama öncesi doldurularak kaplamaya hazır hale getirilmelidir.

Solventsiz epoksi astar hazırlanırken kullanım talimatı okunmalı, sertleştirici boya ile karıştırılmalıdır.

Her kaplama malzemesi gibi epoksi astar uygulamada kullanılacak aparatlar hazır bulundurulmalıdır. Bunun için ihtiyacınız olan mastar, mala ve rulo yayma ve düzleştirme için gereklidir.

Epoksi astar mala yardımı ile yayılıp, rulo ile düzeltildikten sonra, taraklı rulo ve kirpi rulo yardımıyla havası alınarak kaplama daha dayanıklı ve kaliteli hale getirilmelidir.

Solventsiz epoksi astar zemine ya da duvara uygulanırken ortamın sıcaklık derecesi önemlidir. Dondurucu bir soğuk ya da eritici bir sıcak malzemenin kimyasal bileşenlerini olumsuz etkileyeceğin 5 derecenin altında 30 derecenin üstünde çalışmak olumsuz sonuçlar verebilir.

Solventsiz Epoksi Astar Temini ve Müşteri Memnuniyeti

Bu ürünü ister internetten, isterseniz de satış mağazalarından temin edin bir ön araştırma yapmanız iyi olur. Ürünle alakalı internetten araştırma yapmak ve ya kullanıcı yorumlarını okumak gibi.

Sağlam alışveriş siteleri kaliteli ürün satarlar. Solventsiz epoksi astarı internetten temin ederseniz kapıda ödeme, peşin fiyatına taksit imkanı ve sanal mağazanın size tanıdığı kampanya fırsatlarından faydalanabilirsiniz.  Epoksi astar ürününü internetten tedarik etmek için yapı ürünleri satan mağazaları araştırabilir ya da direk ürün ismiyle sorgulama yaptırarak da aradığınız ürüne ulaşabilirsiniz.

Açık, kutusu zarar görmüş ürünleri almayın. Hizmet güvencesi taahhüt etmeyen firmalardan ise alışveriş yapmayın.

 

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Hemen Arayın