VİNİL ZEMİN KAPLAMA NEDİR

25.04.2020
415
VİNİL ZEMİN KAPLAMA NEDİR

VİNİL ZEMİN KAPLAMA NEDİR
Vinil zemin kaplama piyasaya sürüldüğü günden beri ev, ofis, hastane gibi yerlerde sürekli kullanılmaktadır. Vinil kaplamanın uygulaması ve bakımı oldukça kolaydır. Bunun yanı sıra fiyatının uygun olmasının sayesinde her kesimce tercih edilmektedir. Dünyada herkes tarafından tercih edilen Vinil kaplama dünyada çok uygulanan ürünlerde ikinci sırada bulunmaktadır. Vinil zemin kaplama yağmur suyuna karşı dayanıklıdır. Yağış almış bir yerde sıvıya basıp daha sonra vinil zemin kaplamasının üzerinde gezildiğinde herhangi bir deforme, yıpranma yada solma söz konusu değildir. Bu yönünden dolayı Vinil zemin kaplama banyo, mutfak gibi yerlerde de tercih edilmektedir. Vinil zemin kaplama nın bir diğer özelliği ise altdaki görünümü yukarıya kesinlikle yansıtmaz. Daha önce zemininiz deki uygulama zeminde kötü bir görünüm bırakmış olsa da Vinil zemin kaplama uygulaması uygulanarak zemin ile görsel görünüm arasındaki tüm bağlantıyı keser ve yukarıyayansıtmaz.

VİNİL ZEMİN KAPLAMA NERELERDE KULLANILIR
Vinil zemin kaplama emme özelliği ve alt zemine görsel güzellik katması nedeniğle bir çok işyerinin yanı sıra evlerde de uygulana bilir. Yoğun baskı ve üzerinde gezilmesine karşı olan dayanıklı durumdan ötürü de Hastaneler, kamu hizmet binaları, Okullar, Fabrikalar, Oteller, Ofisler, restorantlar ve fuar alanlarında da kullanılır. Ürünümüz homojen ve antibakteriyel özelliği sayesinde evlerinizde çocuklarınız için oluşturduğunuz; oyun alanlarında gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz. Vinil zemin kaplama uygulandıktan sonra üzerinde bakteriler duramaz buda çocuklarınız için adeta biçilmiş kaftan gibidir. Bir çok çocuk bulunduğu yerde emekler, düşer, yuvarlanır bunları eğer bir halının üzerinde yapar ise mikroplar bulunduğu her tarafa bulaşır fakat Vinil zemin kaplama uygulamasını yapıldığı bir yerde bu saydıklarımızı yaparsa herhangi bir durum ile karşılanmaz.
VİNİL ZEMİN KAPLAMA GENEL ÖZELLİKLERİ
• Vinil zemin kaplama antibakteriyel özelliğine sahipdir.
• Homojen yapısı vardır.
• Her ortama kolayca uygulanma özelliği vardır.
• Leke tutmaz ve su geçirmez özelliği bulunmaktadır.
• Kimyasallara karşı dirençlidir.
• Solma, deforme olma , ve görünüm çirkinliği vermez ilk gün ki gibi durur.
• Antistatik ve yanmaz özelliği bulunmaktadır.
• Sedye, tekerlek, sandelye gibi yerlerin zemininde kullanıldığında iz bırakmaz
• Böceklenmere karşı dayanıklıdır antibakteriğel özelliği sayesinde
• Vinil zemin kaplama geri dönüşümlü bir üründür bundan dolayıda çevre dostu bir üründür.
• Solvent içermez

VİNİL ZEMİN KAPLAMA UYGULANMA ŞEKLİ
Vinil zemin kaplama uygulanması için gerekli ilk şart zeminin düz ve pirüzsüz olması gerekmektedir. Bunun için tarafımızca gelen yetkililer öncelikle zemine tesviye şapı atarak zemini düzledikten sonra işlemlere başlayacaktır. Tabili bu bozuk zeminler için geçerlidir. Daha sonra zemin kuruduktan sonra zemin güzelce zımparalanır zemin kusursuz hale gelir. Vinil zemin kaplama uygulanması için müsait olur. Vinil zemin kaplama yapıştırıcısı zeminin üzerine ustalık gerektiren bir şekilde çekilir ve 15 ila 40 dk arasında beklenir. Kuruduktan sonra Vinil zemin kaplama malzemesi düz çekilde zemine serilir ve üzerinde ütü dediğimiz işlem uygulanır bu işlem nemli bez yardımı ile yüzeye bastırılarak altdaki havayı alarak Vinil zemin kaplama ürünün zemine sıkıca yapışmasını sağlar. Daha sonra ek yerlerine kordon adı verdiğimiz malzeme gezdirilir ve kaynak makinası ile kordun eritilip uygulanır fazlalıkları kesilir.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Hemen Arayın